CO JE LESNÍ TERAPIE – odborný popis:

FOREST BATHING neboli lesní terapie či lesní koupel, je vztahová praxe, která přivádí lidi do hlubší intimity s přírodními místy. A jedním z těch přirozených míst je naše přirozené já; je to praxe, která má možnost znovu se setkat s jádrem toho, kdo jsme, čím jsme se narodili a jak máme sloužit světu. Terapii se připisuje mnoho úžasných zdravotních výhod, včetně posílení imunitních funkcí, zlepšení kardiovaskulárního a respiračního zdraví, obnovení pozornosti.

Lesní terapie není žádná ezoterická záležitost, ale vědecky prozkoumaná metoda, která pomáhá lidem uvolnit přebytečné napětí, zmírňuje a odbourává stres, pomáhá při léčbě deprese. Pobyt v lese v rámci LESNÍ TERAPIE, vám otevře dveře k vám samotným.

( volně přeloženo z webové stránky: http://www.natureandforesttherapy.earth )

LESNÍ PRŮVODCOVSTVÍ A MŮJ PŘÍBĚH:

Před pár lety jsem si prošel osobní transformací. Dotkl jsem se dna, ale nešlo se mi odrazit zpátky nahoru.

Zkoušel jsem různé cesty. Kromě profesionální pomoci, mě to ale pořád táhlo do lesa a v únoru jsem si dovolil odjet na týden do hor, o samotě. Se psem. Každý den jsem trávil čas v hlubokých lesích, povídal si se stromy, poslouchal vítr, potok. Ležel jsem ve sněhu. Objevil jsem strom, ke kterému jsem se každý den vracel. Stal se pro mě přítelem.

Ten týden v lese mi utříbil myšlenky, doplnil jsem energii, zklidnil mě, získal jsem znovu sebedůvěru. Ukázalo se, že pobyt v lese byl skvělým doplňkem k mojí stávající terapeutické léčbě.

Po návratu jsem vyhledával na internetu informace o lesu jako terapeutovi a objevil jsem SHINRIN YOKU. SHINRIN v japonštině znamená LES, YOKU – KOUPEL.  Postupně jsem objevoval, že vše co popisovali v rámci článků o SHINRIN YOKU, jsem spontálně zažil, při svém týdenním pobytu na horách.

Hledal jsem dál a našel jsem Association of Nature & Forest Therapy, školu, kterou jsem minulý rok vystudoval a stal jsem se certifikovaným PRŮVODCEM LESNÍ TERAPIE.

CO TO ZNAMENÁ PRŮVODCE LESNÍ TERAPIE A CO PRŮVODCE DĚLÁ?

Díky tomu, jsem se stal prostředníkem, který vás může zavést k nejlepšímu terapeutovi na světě 🙂

Průvodce je prostředník mezi lesem a lidmi, kteří chtějí zažít les, nebo park, zkrátka přírodu v plné síle a celé její jedinečné kráse. Někomu to může znít hodně nadnešeně, ale terapeutem se v průběhu vaší cesty nestane nikdo jiný než les samotný.

Jako průvodce, vám nabídnu rozlišné pozvánky k tomu, jak probudit vašich pět smyslů.

PRO KOHO SE LESNÍ KOUPEL HODÍ?

Lesní terapie je ideální pro každého člověka, který si přeje uvolnit se, vypnout všechny světelné i zvukové kontrolky přístrojů a nechat les pohltit vaše tělo a duši.

Je to pro každého, kdo touží objevit novou formu relaxace, která je pro nás velmi přirozená.

PROČ MÁM VYRAZIT NA TUTO CESTU S PRŮVODCEM?

Samozřejmě je možné vyrazit na cestu Lesní terapie sám. Přečíst si nějakou knihu o Lesní terapii a vyrazit. V rámci ANFT jsme my Lesní průvodci prošli školením, zažili jsme putování lesem, učili jsme se důležité poznatky, které vycházejí z mnoho let praxe. A díky získaným vědomostem můžeme nabídnout něco víc než samotný internet, nebo jedna knížka.

Lesní průvodcovství je pro mě jako louhování čaje. My jsme se v rámci školy naučili, jak s vámi připravit jedinečný, chutný, lahodný čaj, který na závěr cesty společně ochutnáme.

Lesní terapie trvá většinou okolo 2-3hodin, může být i delší. Záleží na dohodě. S sebou je důležité mít pohodlné oblečení, pití. Lesní cesta se koná za každého počasí.

Pokud někdo trpí duševní nemocí, či psychickou chorobou, budu rád, když mi tuto informaci napíšete a zároveň proberete tuto možnost – Lesní terapie se svým terapeutem.

Tyto informace nikam nepředávám, ale jako váš průvodce je dobré být obeznámen s vašim současným zdravotním stavem. Děkuji za pochopení a důvěru.

Na cestu můžete vyrazit samostatně, nebo ve skupině min. 4 a max. 7 lidí.
Cena:  3000,- Kč individuální lesní terapie |  1000,- Kč / osoba ve skupině

V okolí Prahy:

Varianta 1. Začátek je na Smíchovském nádraží, odkud vyrazíte vlakem na určenou destinaci – Dobřichovice, Všenory.

Budeme se pohybovat v úchvatných kopcích Brdských lesů a v okolí řeky Berounky.

Z místa setkání společně vyrazíme k „bráně do lesa“. Instrukce vám přijdou emailem.

Varianta 2. Sraz v Roztokách u Prahy /parkoviště u vstupu do Tichého údolí/.

Z místa setkání společně vyrazíme k „bráně do lesa“. Instrukce vám přijdou emailem..

Termíny a volná místa:

KRKONOŠE:

I v Krkonoších se stále dají najít místa, kde je možné zaplout do hlubokého smíšeného lesu. Kde potkáte statné listnáče žijící v souladu s jehličnany. A poblíž toho všeho zurčí studený potok.

Na toto místo se jezdí na delší čas. Díky tomu můžete zažít mnohem vše mnohem intenzivněji.

Víkendový pobyt v hlubokých lesích Krkonošských hor.

Termíny a volná místa:

Kontaktní a rezervační formulář: